logo strony
ikona telefonu

12 397 23 23

ikona Osoby

Panel Klienta

ikona Maila

Poczta

O nas słów kilka...
Czyli kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jak się zaczęło?

Początki firmy wywodzą się od działalności jednoosobowej: "Wawrzyniec Chorąży Krakowski Komercyjny Internet" bo tak brzmiała jej nazwa, był jednym z pierwszych dostawców INTERNETU, łącza wdzwaniane z "zawrotną" prędkością 32 kb/s. Później usługi firmy zostały rozszerzone o hosting. Pierwsza zarejestrowana domena - kki.net.pl (31.01.1997) - w tej domenie zakładane były pierwsze bezpłatne konta email 3 MB i duże, jak na ówczesne czasy, 5 MB.

Co było dalej?

Rok później (1998) firma zarejestrowała domenę kki.pl, która działa do dziś. Następnie działalność została przekształcona w KKI Krakowski Komercyjny Internet Sp. z o.o. Spółka kontynuowała działalność teleinformatyczną, rozszerzając ją między innymi o usługi programistyczne (oprogramowanie dla służb mundurowych) oraz tworzenie stron WWW. W roku 2000 oferta została rozszerzona o łącza radiowe w technologii 5,9 GHz oraz 2,4 GHz.

Dalszy rozwój

W 2003 roku nastąpiło połączenie spółek Krakowski Komercyjny Internet Sp. z o.o. oraz Bankowe Centrum Informatyki Sp. z o.o. w Krakowie. Po połączeniu spółka działała pod nazwą KKI-BCI Sp. z o.o. Nadal się rozwijając i dysponując własną serwerownią, udostępniano usługi kolokacji i serwerów dedykowanych. Pojawiła się oferta serwerów VPS, hostingu w oparciu o oprogramowanie Windows oraz rejestracja domen.

Obecnie...

W 2012 roku w miejsce KKI-BCI Sp. z o.o powstała Grupa KKI-BCI Sp. z o.o., która kontynuuje działalność aż do dziś. Rozszerzyliśmy ofertę o usługi resellerskie. W dobie darmowych kont e-mail, nadal w ofercie posiadamy konta komercyjne @kki.pl oraz @kki.net.pl, które cieszą się zainteresowaniem. W ramach drugiej marki www.BCI.pl świadczymy usługi outsourcingu usług informatycznych.

Chcesz zobaczyć jak wyglądała nasza pierwsza strona?

o tutaj kliknij w ikonkę :)