O Firmie

KKI - K rakowski K omercyjny I nternet jest Firmą młodą - jeśli spojrzeć na datę powstania - wrzesień 1995r. Jednak wśród Firm świadczących usługi internetowe jesteśmy Firmą wiekową. A z wiekiem przychodzi doświadczenie.

Powstanie Firmy było wyjściem na przeciw rosnącemy zapotrzebowaniu na dostęp do sieci INTERNET. Nasza profesjonalna oferta kierowana jest do szerokiego grona klientów - od uczniów i tzw. użytkowników domowych (oczekujących po dostępie do sieci rozrywki) - po duże firmy korzystające z baz danych, list dyskusyjnych i telefonów internetowych.

Szanowny Kliencie

Wysoki poziom świadczonych przez nas usług
został zauważony przez prasę.

W 1998 roku zostaliśmy sklasyfikowani przez niezależny Warsaw Bussines Journal, na 5-tym miejscu wśród providerów Internetu w Polsce.

Już od 4 lat Krakowski Komercyjny Internet (K.K.I.) świadczy usługi w zakresie udostępniana "światowej pajęczyny" firmom i osobom prywatnym. W tym czasie nawiązaliśmy współpracę z ponad 120 tysiącami Klientów. Nasze usługi realizowane są w pełni profesjonalnie. Ciągle staramy się podnosić ich jakość.

Jako pierwsi w Krakowie połączyliśmy naszych Klientów z Internetem, najpierw prędkością 1Mb a następnie 2Mb. Aktualnie posiadamy już ponad 40 linii telefonicznych z możliwością rozbudowy  - w tym ISDN. Dzięki temu, jeśli zadzwonią Państwo na jeden z naszych "numerów dostępowych" połączenie zawsze będzie zrealizowane.

Obsługujemy przedsiębiorstwa różnych wielkości, nawet takie, w których ilość stanowisk sięga kilkaset sztuk. Nasze możliwości są jednak dużo większe. Obecnie jesteśmy w stanie świadczyć usługi kilkudziesięciu tysiącom użytkowników Internetu. Aby uniknąć jakichkolwiek kłopotów podczas połączenia posługujemy się sprzętem renomowanych firm ZyXEL, Cisco, RAD, 3Com (USRobotics) - centrale dostępowe TCH. Wykorzystujemy również własne, autorskie rozwiązania budowy serwerów w systemie CLUSTER oraz macierzy dyskowych w systemie RAID a także stworzone przez nas rozwiązania programowe. Aby zapewnić wysoką prędkość transmisji danych dysponujemy dwoma łączami do sieci Internet zrealizowanymi poprzez POLPAK-T oraz poprzez sieć NASK.

W Krakowie  udostępniamy połączenie modemowe przez naszą centralę z prędkością 56 kbps. W razie konieczności, oferujemy Klientom usługę oddzwaniania - "callback". Jeśli występują trudności w połączeniu kablowym proponujemy transmisję za pomocą radiolinii o prędkości dochodzącej do 3Mbps. Z uwagi na spore koszty łączności z wykorzystaniem sieci telefonicznej TP S.A. zaczynają się pojawiać alternatywne sposoby dostępu do Internetu. Mamy możliwość połączenia z Internetem poprzez sieć telewizji kablowej.

Dla ułatwienia osobistego kontaktu z Klientami, 2 lata temu założyliśmy biuro w ścisłym centrum Krakowa, przy ul. Starowiślnej. Często mają Państwo liczne pytania dotyczące Internetu i łączności internetowej. Nasi specjaliści potrafią doradzić najbardziej korzystny sposób i rodzaj włączenia tak, by uzyskali Państwo możliwie najlepsze efekty przy możliwie niskich kosztach.

Swoim Klientom K.K.I. zapewnia pełną gamę usług dostępnych za pomocą sieci Internet. Do najczęściej używanych, tradycyjnych, należą poczta elektroniczna e-mail i strony WWW. Wiele osób poszukujących w sieci oprogramowania skorzysta pewnie z firmowego serwera FTP. Klienci zainteresowani jakąś dziedziną wiedzy zadowoleni będą z wymiany doświadczeń na prywatnych lub korporacyjnych listach dyskusyjnych. Usługę przydatną dla dużych korporacji stanowić mogą audio i video konferencje pozwalające szybko i tanio zgromadzić potrzebnych specjalistów z różnych zakątków świata. Rejestrujemy domeny polskie oraz międzynarodowe (na naszym serwerze utrzymujemy łącznie kilka tysięcy domen). Zajmujemy się również projektowaniem oraz wykonaniem zaawansowanych serwisów WWW, realizowanych w najnowszych technologiach.

W śród opcji ułatwiających korzystanie z Internetu udostępniamy naszym Klientom szereg dodatkowych lecz bardzo przydatnych funkcji. Osoby często podróżujące zadowolone będą z obsługi poczty elektronicznej e-mail bezpośrednio ze strony WWW. Niektórym użytkownikom przydać się może również możliwość zmiany hasła bezpośrednio ze strony WWW.

Słyszy się o aferach związanych z włamaniami do komputerów instytucji naukowych i rządowych, głównie w Stanach Zjednoczonych. Staramy się, by na naszych serwerach podobne rzeczy nie miały miejsca. Jako jedyni w Krakowie i jedni z nielicznych w Polsce, posiadamy własny dział bezpieczeństwa sieciowego. Bezpieczeństwo korespondencji i stron WWW naszych Klientów jest dla nas sprawą priorytetową. Świadczymy również usługi w zakresie zabezpieczania maszyn przed nieautoryzowanym dostępem.

Dodatkowo jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy ZyXEL, firmy/producenta programu antywirusowego AVP, wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy Argentyńskiej VisualMail, czołowego producenta najbardziej zaawansowanych programów prezentacji wizualnych w sieci Internet.


Troszkę z naszej historii:

październik 1995 roku
Jako pierwszy Krakowski Provider uruchamiamy na wszystkich swoich liniach "wdzwanianych" (dostęp komutowany) modemy o prędkości do 28,8 Kbps

maj 1996 roku
Dzięki Naszej Firmie uruchomiona zostaje pierwsza w Krakowie wieloportowa "bramka krótkofalarska" w paśmie 70 cm. (dostęp dla licencjonowanych krótkofalowców - bezpłatny)

piątek 13 września 1996 roku !
Również jako pierwszy Provider w mieście Kraka udostępniamy dla Naszych Klientów łącze 1Mbps.
Dnia 2.09.1998 oddaliśmy łącze 2Mbps

wrzesień 1997 roku
Na wszyskich Naszych liniach "wdzwanianych" instalujemy modemy o prędkości do 33.6 Kbps

wrzesień 1998 roku
Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego Nasi Klienci otrzymują łącze o przepustowości 2Mbps.

październik 1998: dokonaliśmy odbioru następnej naszej serwerowni/kablowni w centrum Krakowa przy ul. Westerplatte 19 . Ceny za łącza stałe już od 189 zł . Prędkości włączeń do 3 Mbps.

listopad 1998 : uruchomiliśmy 30 nowych cyfrowych łącz telefonicznych do naszego węzła. Pozwola to na wdzwanianie się do naszego serwera z prędkością 56 kbps w standardach x2 oraz V.90. Cennik

Telefoniczny numer dostepowy w Krakowie: 2021000

styczeń 1999 : nasi Klienci otrzymują łącze   do 1Mbps
bezpośrednio do sieci NASK

czerwiec 1999 : jak zwykle :-)  jako jedyni w Krakowie
udostępniamy nową usługę polegającą na realizacji łącz
stałych za pomocą  r a d i o m o d e m ó w   z dostępem
do naszych - narazie - dwóch "komórek" bezprzewodowej
transmisji danych

lipiec 1999  : Nasi Klienci otrzymują dodatkowe - 1Mbps łącze do Polpak-T


Firma KKI zajmuje się rejestracją domen międzynarodowych.
Rejestracja i utrzymanie domeny międzynarodowej (np: firma.com) odbywa się bezpośrednio przez K.K.I.
Domeny są utrzymywane na serwerze K.K.I. w POLSCE, BEZ POŚREDNIKÓW
Zakładamy serwery "wirtualne" oraz "fizyczne" dla wszystkich domen.


Posiadamy wiedzę jakiej wymagasz i na jaką zasługujesz

Oferowane przez Nas usługi mają charakter profesjonalny na co składa się szereg elementów:

  • własny kabel telekomunikacyjny
  • dostęp Naszych serverów do sieci Internet łączem o przepustowości 2Mb/s + 1Mb/s+ 1Mb/s
  • nasze modemy pracują z prędkościami do 56 Kbps
  • nowoczesny sprzęt komputerowy
  • bezpieczeństwo i nadzór naszego system spoczywa na administratorach Unixa z ponad ośmioletnim doświadczeniem.
  • urządzenia techniczne znajdują się w pomieszczeniach będących własnością K.K.I. (umożliwia to 24 godzinny nadzór nad pracą sieci)

Dla Naszych klientów server KKI dostępny jest pod kilkunastoma numerami telefonicznymi połączonymi w PBX (dzwoniąc na jeden numer telefoniczny zawsze otrzymuje się połączenie z pierwszym wolnym w kolejce modemem - PBX 425-58-48 ( modemy 33,6 kbps )
             oraz      PBX 20-21-000  (modemy 56 kbps )

Kontakt

biuro: ul. Starowiślna 20/6 Kraków
godziny pracy biura:

poniedz-piątek - 8:17
pracujące soboty - 9:16

(voice)(fax) (012) 429 42 87 ; ISDN 428-20-40
E-mail biura: biuro@kki.pl

Pomoc techniczna

telelefony (012) 655-10-99, 0601 433 486
E-mail administratora: marek@kki.pl


Krakowski Komercyjny Internet 1995-99